Podróże

Szlakami dobrych smaków Polskiej Kuchni

W tej podróży celem będzie poznanie polskiego dziedzictwa kulinarnego równie bogatego jak nasza historia. Nasi przodkowie uważali, że uciechy stołu są głównym źródłem ziemskiej szczęśliwości. Dlatego zapraszamy Państwa do poznawania Polski "od kuchni".

Drzemie w niej wiele różnorodnych i unikalnych smaków, które zawdzięczamy daniom charakterystycznych dla kuchni arystokratów i potraw kuchni chłopskiej oraz  wszelakim regionalizmom. To właśnie w nich oraz w dawnej kuchni szlacheckiej tkwi esencja kuchni polskiej, w której ceni się naturalność oraz jakość składników, będących kwintesencją dobrego smaku.

W każdym z naszych obiektów znajdą Państwo tradycyjną kulturę stołu, prawdziwe smaki i zabytkowe wnętrza. Każdy z nich jest jednak niepowtarzalny, ma inny charakter i klimat oraz swoją własną kulinarną specjalizację. To sprawia, że spotkały się z uznaniem krytyków kulinarnych. Na szlakach znalazły się obiekty, które mogą się pochwalić rekomendacjami Slow Food, Gault&Millau, „Poziomką” - znakiem jakości Magdy Gessler czy laurami w konkursach. 

Zapraszamy w podróż

  1. Szlakiem kuchni południa Polski:
  • Opcja 1: Pałac Wiechlice - Zamek Lubliniec – Dwór Sieraków – Dwór Kombornia
  • Opcja 2: Villa Elise - Pałac Bugaj – Grand Sal - Dwór Prezydencki Hotel Cristal Park
  1. Szlakiem kuchni środkowej Polski odwiedzając następujące obiekty:
  • Olandia – Pałac Tłokinia – Dwór Chotynia – Dwór Kaliszki