Inspiracje

Podróżowanie to kolekcjonowanie prawdziwych widoków, smaków zapachów i wrażeń. Dotykanie rzeczywistości różnych miejsc tu i teraz. Obiekty zabytkowe mają podstawową przewagę nad innymi miejscami w których można zjeść i przenocować – mają prawdziwe historie do opowiedzenia: bogate, burzliwe, ludzkie, tajemnicze, wzniosłe i niepowtarzalne. Nie trzeba nawet uruchamiać wyobraźni. Opowiada je architektura, estetyka wnętrz, historyczne zapiski i szepczą mury. Z nich i wielowiekowej tradycji dzisiejsi gospodarze – pasjonaci czerpią inspirację dla smaków kuchni oraz doznań i atrakcji jakie czekają na Gości w tych niezwykłych miejscach. Jakimś cudem dotrwały do naszych czasów, a teraz zapraszają Państwa na wypoczynek inny niż zwykle…

Wypoczynek w Zamku

 

Kiedyś obronne, wyniosłe i jak orle gniazda obowiązkowo na wzgórzu, z fosą i mostem zwodzonym, w późniejszych epokach bardziej reprezentacyjne w charakterze. Pomieszkać na zamku… - to marzenie, które kiedyś miał każdy. A to wrażenie gdy budzimy się w zamkowej komnacie... -  niezwykłe!

Wybierz obiekt »

 

Wypoczynek w Pałacu

 

Reprezentacyjne siedziby w miastach i majątkach ziemskich, uwodzące pięknem architektury i przepychem w wystroju wnętrz. Niedostępne i tajemnicze, tonące w dobrze utrzymanej zieleni. Za pałacową bramą zwyczajność dnia staje się nadzwyczajna. Sceneria jak z bajek i baśni skłania do napisania swoje własnej…

Wybierz obiekt »

 

Wypoczynek w Dworze

 

Szlachecka siedziba, fundamentalny element polskiej kultury i krajobrazu. Czasem jak z „Pana Tadeusza” - klasyczny z kolumienkami, czasem jak pałac – wielobryłowy ze śladami metamorfoz zgodnych z duchem kolejnych epok, otulony wiekowym parkiem. Tych prawdziwych polskich domów zostało tak niewiele, że trzeba się spieszyć, by zaznać ich uroku i posmakować charakteru.

Wybierz obiekt »

 

Wypoczynek w zabytku w mieście

 

Miasto zawsze było centrum życia gospodarczego, politycznego, towarzyskiego i kulturalnego. Różna była jedynie skala jego oddziaływania. Miejskie pałace, pałacyki, czy wille były i są rezydencjami na czas pobytu w mieście. Reprezentacyjne i wygodnie, w pobliżu niezliczonych atrakcji i uciech jakie oferują miasta...

Wybierz obiekt »

 

Uciechy stołu czyli niepospolita kuchnia

 

Gdzie szukać najlepszych smaków jak nie w tradycji naszych przodków, którzy uważali, że jedzenie jest głównym źródłem ziemskiej szczęśliwości. Każda z eleganckich restauracji w obiektach zabytkowych wzbudza kulinarną ciekawość. W każdej jedzenie staje się wyrazem kultury narodowej i regionalnej uwodząc podniebienia nie tylko koneserów. Wybierz hotel na Twoją kulinarną podróż!

Wybierz obiekt »

 

Wśród smaków i aromatów win

W świecie win ścieżki nigdy się nie kończą. Każda otwarta butelka opowiada historię innego terroir, klimatu i ludzi, którzy stworzyli zamknięty w niej napój.  Szukasz piwnic zasobnych w doskonałe wina, chcesz się cieszyć szlachetnym trunkiem w odprężającej atmosferze i luksusowych wnętrzach? Zapraszamy w zabytkowe przestrzenie, w których kultura wina obecna była od zawsze. W każdej z nich czeka nas przyjemność degustacyjnej podróży do innej części winiarskiego świata, a z nią inny bukiet doznań!

Wybierz obiekt »

 

Romantycznie tylko we Dwoje

Pragniesz ofiarować ważnej dla Ciebie Osobie wyjątkowe chwile? A może w szczególny sposób celebrować wydarzenia, wspomnienia czy rocznice? Cieszyć się we Dwoje ciszą i spokojem, kolacją przy świecach, leniwym relaksem na basenie, wrażeniami z koncertu, degustacji, spacerem. Piękno zabytkowych rezydencji potęguje doznania, a ich różnorodny klimat sprawia, że każda może być oryginalną scenerią innej romantycznej podroży. Wybierz miejsce na Wasze „sam na sam”!

Wybierz obiekt »

 

SPA – coś dla ducha i ciała

 

Szukasz równowagi duszy, emocji, ciała i umysłu? A może relaksu, ucieczki od codzienności odrobiny luksusu i przyjemności? Albo czasu tyko dla siebie z dala od codziennych napięć, presji otoczenia i zdarzeń. Skorzystaj z luksusowej pielęgnacji, dobroczynnego oddziaływania naturalnych terapii, masaży i rytuałów oraz właściwej diety. Wybierz SPA w zabytku, by poczuć się jak dawni władcy!

Wybierz obiekt »

Koncertowo

Muzyka jest przejawem kultury i od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, odpoczynku i zabawie. Wpływa na psychikę człowieka, jego odczucia i świadomość, a otoczenie innych sztuk pięknych potęguje jej odbiór. Kameralne koncerty w stylowych wnętrzach,  jazzowe improwizacje,  klimatyczne recitale, poezja śpiewana, nuty folk i etno, plenerowe koncerty czy wieczorne dźwięki fortepianu - w naszych zabytkach muzyka na żywo jest obecna w różnej formie i różnych stylach. Wybierz przestrzeń, w której brzmi muzyka którą lubisz!

Wybierz obiekt »

Na łowy

 

Polowanie to wiekowy rytuał ze ścisłe określonym porządkiem czynności, regułami, etykietą i kulturą. Nie istotne czy z bronią czy z aparatem fotograficznym – zawsze chodzi o to samo - aby mieć coś wyjątkowego na rozkładzie. Sprawdź, gdzie możesz udać się na polowanie!

Wybierz obiekt »

 

W poszukiwaniu ukrytego skarbu

 

Skarby mogą być różne, sprzed wieków i całkiem współczesne. Pierwszy krok to zdobyć informacje, że istnieją. Potem wyruszyć na wyprawę, i odczytując wskazówki dążąc wytrwale do upragnionego celu. A potem życie już nigdy nie będzie takie samo. Wybierz miejsce gdzie czeka przygoda…

Wybierz obiekt »

 

Z golfem

Jedna z bardziej elitarnych form utrzymywania relacji towarzyskich i wypoczynku na świeżym powietrzu. Uczy koncentracji i wytrwałości w dążeniu do celu. Wymaga dbałości o właściwy wizerunek i ubiór zgodny z etykietą golfa. Wybierz zabytek, w którym możesz skorzystać z pola golfowego!

Wybierz obiekt »