Pałac Brzeźno Golf & SPA

Pałac Brzeźno Golf & SPA

Brzeźno 1
55-110 Prusice
woj.: dolnośląskie

Atrakcje okolicy

Swoisty klimat Pałacu w Brzeźnie zawdzięczamy unikalnemu położeniu geograficznemu na styku dwóch zjawiskowych obszarów: Doliny Baryczy oraz Wzgórz Trzebnickich. Szczególny mikroklimat spowodował powstanie w pobliskich Obornikach Śląskich licznych ośrodków sanatoryjnych. Brzeźno otoczone jest rozległymi lasami, głównie aromatycznymi sosnami, które zapewniają wyjątkowo czyste i świeże powietrze. Urokliwa Dolina Baryczy oddalona zaledwie o 8 km od Pałacu to największy w Polsce ornitologiczny rezerwat „Stawy Milickie” – prawdziwy ptasi raj i wymarzone miejsce do birdwatchingu. Bogaty świat przyrody sąsiaduje tu z równie ciekawymi, co mało znanymi zabytkami kultury. Natomiast wylesiony grzbiet Wzgórz Trzebnickich posiada niepowtarzalne walory widokowe. Z najwyższych wzniesień niemal zawsze widoczna jest wieża Sky Tower, Most Rędziński i wieże kościelne Wrocławia, często można podziwiać górę Ślężę, a przy dobrej widoczności rozpościera się cała panorama Sudetów. Dolina Baryczy i Wzgórza Trzebnickie to prawdziwy raj dla turystów zakochanych w dzikiej przyrodzie i aktywnym wypoczynku na łonie natury. Okolice naszego regionu oferują imponującą ilość tras rowerowych, kajakowych, szlaków pieszych, czy atrakcji ze słynnym, największym na świecie, opactwem Cystersów w Lubiążu na czele.

Usługi i atrakcje

 • 41 pokoi
 • Nasza kuchnia oferuje tradycyjne dania, którym ekologiczne produkty najwyższej jakości nadają niepowtarzalny smak i aromat. Prowadzimy własne uprawy warzyw, ziół i grzybów w sposób ekologiczny, całkowicie naturalny. Rośliny dokarmiane są nawozami organicznymi oraz naturalnymi, a wszystkie stosowane środki ochrony roślin są ekologiczne. Nasze tereny zielone obfitują również w liczne drzewa i krzewy owocowe, których owoce wykorzystujemy w różnorodnych przetworach „Z Pałacowej Spiżarni”, takich jak przepyszne soki, dżemy, konfitury, czy nalewki. Te ostatnie cieszą się wyjątkowym uznaniem naszych Gości. Nie zapominamy również o wielbicielach mięsa, którym z pewnością przypadną do gustu świeżutkie wędliny, kiełbaski, czy ryby prosto z naszej własnej "Pałacowej Wędzarni"! Jeśli macie jednak ochotę na coś bardziej konkretnego, Szef Kuchni zaoferuje Wam dania bazujące na produktach pozyskiwanych od lokalnych hodowców. Na szczególną uwagę zasługuje certyfikowana, ekologiczna wołowina, którą otrzymujemy od rolnika z oddalonego o zaledwie 2 km Osolina. Do wszystkich potraw mącznych wykorzystujemy najwyższej jakości prawdziwą mąkę z pobliskiego Młyna w Skokowej, dzięki której nasze pierogi są tak aksamitne i delikatne, że aż rozpływają się w ustach, a pieczywo i ciasta mają niesamowity zapach i smak.
 • Bar
 • Kawiarnia
 • Posiadamy jeden gabinet kosmetyczny oraz jeden gabinet przeznaczony na wykonywanie masaży.
  Podstawą naszego SPA jest wszechobecna sól himalajska, której niezwykłe właściwości lecznicze znane są od wieków. Seans w unikalnej tężni solankowej to skuteczny i najbardziej naturalny sposób leczenia, bez obciążania wątroby, żył i innych organów.  Jod i brom wszechobecne w tężni to Twoi sprzymierzeńcy w walce z chorobami układu oddechowego i krążenia. Inhalacje w "Pałacowej Tężni" zbudują także Twoją odporność na długie miesiące: zapobiegną katarom, infekcjom gardła, krtani i oskrzeli oraz poprawią ogólną kondycję organizmu, działając antybakteryjnie i oczyszczająco.
 • 3 sauny suche
 • Łaźnia parowa
 • Siłownia
 • 3 sale konferencyjne
 • Klimatyzacja
 • Ogród
 • Park
 • Posiadamy mistrzowskie 18. dołkowe pole oraz 6. dołkowe pole treningowe.
 • Współpracujemy z położonym niedaleko Ośrodkiem Jazdy Konnej "Krysmann".
 • Tenis, mini golf, wędkarstwo, jazda na rowerze, nordic walking. 

Rekomendacje

  2016 - PGA Polish Awords - Najpiękniejszy Domek Klubowy
  Gazeta Wrocławska - nominacja w plebiscycie na najpiękniejsze miejsce na wesele