Chronić dobro

Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu

Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu

rej. zab. nr A – 169/M
ul. Benedyktyńska 37
30 - 398 Kraków
woj.: małopolskie

Przewagi miejsca

Muzeum

Muzeum

Muzeum Opactwa, znajdujące się w budynku dawnej biblioteki, prezentuje zabytki związane z przeszłością klasztoru (XI – XVIII w.).

Duchowość Benedyktyńska

Duchowość Benedyktyńska

Mieszka tu największa w Polsce wspólnota mnichów, rytm dnia wciąż wyznacza Liturgia Godzin a życie oparte jest na 1500 letniej Regule Św. Benedykta.

Miejsce z historią

Miejsce z historią

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to najstarszy klasztor w Polsce, z niemal 1000 letnią historią. Przez wieki był ważnym ośrodkiem duchowości i kultury.

Galeria pokoi

Pokoje Komfort

Pokoje Komfort

Pokoje typu Komfort znajdują się w południowym skrzydle opactwa, w budynku dawnej biblioteki opactwa, którego odbudowę zakończono w 2008 r. W każdym pokoju jest łazienka, wnętrza pokoi charakteryzują się prostotą i elegancją. Z okien rozpościera się malowniczy krajobraz terenów tynieckich, zakole Wisły lub klasztorny dziedziniec. Pokoje te nazwane są imionami...

Pokoje standard ++

Pokoje standard ++

Są to 2 nowe pokoje, oddane do dyspozycji Gości w sierpniu 2016 r. Znajdują się one na parterze Opatówki, mają swoje łazienki.

Pokoje standard +

Pokoje te również znajdują się w Opatówce, te mają jednak swoje łazienki.

Pokoje Standard

Pokoje Standard

Pokoje typu Standard znajdują się w północnym skrzydle obiektu, w budynku, który nosi nazwę Opatówka. Jest to miejsce gdzie przed laty rezydował Opat. W tej części budynku panuje charakterystyczny klimat, pokoje są urządzone prosto, ascetycznie, są w nich tylko umywalki, łazienki znajdują się w korytarzu. Widok z okien wychodzi na...

Prev
  • 1
  • 2
Next