Podróże

Odkryj Polskę i Hotele Historyczne podążając tematycznymi szlakami.

Będziesz mógł mieszkać w zabytkach, zwiedzać legendarne miejsca, odkrywać fascynujące krajobrazy, posmakować niepospolitej kuchni  - na wiele sposobów doświadczyć bogactwa polskiego dziedzictwa historycznego, kulturalnego i gościnności. Pozostanie Ci jedynie wybrać temat swojej wyprawy!

Szlakami dobrych smaków Polskiej Kuchni

W tej podróży celem będzie poznanie polskiego dziedzictwa kulinarnego równie bogatego jak nasza historia. Nasi przodkowie uważali, że uciechy stołu są głównym źródłem ziemskiej szczęśliwości. Dlatego zapraszamy Państwa do poznawania Polski "od kuchni".

Drzemie w niej wiele różnorodnych i unikalnych smaków, które zawdzięczamy daniom charakterystycznych dla kuchni arystokratów i potraw kuchni chłopskiej oraz  wszelakim regionalizmom. To właśnie w nich oraz w dawnej kuchni szlacheckiej tkwi esencja kuchni polskiej, w której ceni się naturalność oraz jakość składników, będących kwintesencją dobrego smaku.

Czytaj więcej...

Szlakiem smaków i aromatów win

Wino jest najbardziej regionalnym produktem. Każda otwarta butelka opowiada historię innego terroir, klimatu i ludzi, którzy stworzyli zamknięty w niej napój. Zapraszamy w podróż szlakiem zasobnych w doskonałe wina piwnic ziemskich posiadłości, w których kultura wina obecna była od zawsze.

Każdy z obiektów na szlaku ma swoją indywidualną winną specjalizację co czyni je wyjątkowymi na enologicznej mapie Polski. Na co dzień wino nierozerwalnie łączy się w nich z kuchnią. Jest tematem głównym różnorodnych winiarskich i kulinarnych eventów. W każdym z nich czeka nas przyjemność degustacyjnej podróży do innej części winiarskiego świata, a z nią inny bukiet doznań.

Czytaj więcej...