Kraina Wypoczynku i Konferencji

Olandia

Olandia Olandia

Prusim 5
64-420 Kwilicz
woj.: wielkopolskie
tel.: (+48) 61 29 15 379, 608 467 367
Olandia@Olandia.pl
www.Olandia.pl

O hotelu

Olandia to bajkowo położony nad J. Kuchennym w Prusimiu zabytkowy zespół pofolwarczny, zrewitalizowany na obiekt turystyczny. Liczne lasy i jeziora oraz pofałdowana rzeźba terenu Krainy 100 Jezior, Sierakowskiego Parku Krajobrazowego czy Puszczy Noteckiej stanowią dla Olandii i jej Gości olbrzymi zasób atrakcji naturalnych.

W Olandii na obszarze 6 ha znajdują się:

  • Dwór – serce majątku. Prócz tematycznych olenderskich 8 pokoi znajduje się także recepcja, Myśliwska Biblioteka z kominkiem i stołem bilardowym, Sala Tulipanowa z wyjściem na taras i widokiem na jezioro oraz Restauracja.
  • Spichlerz – każdy Gość może zrelaksować się tu w Zdrowotni SPA lub przy lampce wina w klimatycznej Winiarni. W Spichlerzu znajduje się 14 pokoi.
  • Kamiennik – mieści 38 pokoi.
  • Stodoła – To największy budynek, w którym znajduje się duża sala wielofunkcyjna przeznaczona na spotkania i imprezy. Do Sali dobudowana jest szklana kopuła, niemal granicząca z jeziorem.

Na terenie Olandii znajdują się: Skansen Miniatur, 160 letni wiatrak typu Holender, mini ZOO, plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej, plaża, miejsce na ognisko. Można tutaj również korzystać z rowerów, kijów do nordic walking, sprzętu wodnego, przejechać się na koniu oraz wielu innych atrakcji, które pozwolą spędzić czas bardzo przyjemnie.


Dzięki położeniu nikt nie będzie się tutaj nudził. Można iść na grzyby po drodze mijając kolejny rezerwat, czy punkt widokowy.

Olandia to idealne miejsce dla Rodzin z Dziećmi - już 5 rok z rzędu otrzymała certyfikat Hotelu Przyjaznego Rodzinie dysponując tym samym wieloma udogodnieniami dla Rodzin z Dziećmi.
Ponadto jest to piękne miejsce na bajkowe śluby i wesela, ale także spotkania biznesowe. Każdy Gość w Olandii znajdzie coś dla siebie – Olandia jest dla Wszystkich!

Restauracje

Można w niej skosztować potraw regionalnych z wykorzystaniem produktów z najbliższych okolic oraz sztandarowych potraw kuchni europejskiej. Chleb w Olandii wypiekany jest w tradycyjnym piecu chlebowym, a wędliny i ryby wędzone w wędzarni przy plaży.

 

SPA

W pięknym ceglano – kamiennym Spichlerzu znajduje się Olenderska Zdrowotnia SPA. Każdy z Gości może w niej odnaleźć spokój ciała oraz zmysłów i poddać się całkowitemu relaksowi.

W przytulnych gabinetach przepełnionych delikatną muzyką, blaskiem świec i zapachem natury czekają na wszystkich niezapomniane chwile odnowy biologicznej. Pełna gama oryginalnych zabiegów, kąpieli i masaży, opartych na filozofii powrotu do natury, w pełni komponuje się z klimatem Olandii.

Oprócz standardowej oferty możemy na Wasze życzenie zorganizować romantyczne wieczory, spotkania z przyjaciółmi, wieczory panieńskie i kawalerskie czy też integracje.